Archiwum 2012/2013

 Wspólne muzykowanie

 

  Od kilku już lat, tradycją w naszej szkole jest konkurs, w którym biorą udział uczniowie z różnych klas, w różnych składach o różnym poziomie trudności. Konkurs nosi nazwę "Wspólne muzykowanie" a organiztorem jest Sekcja instrumentów dętych. W tym roku, konkurs przygotowały i poprowadziły dwie nauczycielki pani Jadwiga Pawlak - flecistka oraz paniAngelika Nogieć - klarnecistka. 23 maja z samego rana rozpoczęły się przesłuchania. Do konkursu przystąpiło 21 zespołów, w tym 12 duetów, 5 triów i 4 kwartety. Jury, po wysłuchaniu wszystkich młodych muzyków musiało podjąć trudne zadanie, aby wyłonić tych najlepszych /tym razem/a nie jest to łatwe zadanie, bo wszyscy zawsze są bardzo dobrze przygotowani. Ilość nagród i pewne niuanse towarzyszące wszelkim konkursom zadecydowały o efektach. Po południu w tym samym dniu, odbyło sie ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i Koncert laureatów. Koncert był wspaniały. Gratulujemy wykonawcom i ich nauczycielom!! Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców POSA oraz Towarzystwo Edukacji Artystycznej. 

 

                                                                                             /tutaj/ zdjęcia Cezary Wagner

                                                                                           program /tutaj/

 

Szkolny konkurs z Kształcenia Słuchu

 

       18 kwietnia odbył się w naszej szkole drugi etap szkolnego konkursu z kształcenia słuchu dla uczniów szkoły muzycznej w Zakopanem i filii w Poroninie. Co roku w z konkursowymi trudnymi !! testami zmierzają się uczniowie klas VIdz i IV mł oraz Vdz i III mł. W tym roku do drugiego etapu przeszło 16 uczniów: dziesięcioro z klas ostatnich i sześcioro z klas przedostatnich. W konkursie uczestniczyło ostatecznie 14 uczniów. Testy przygotowała nauczycielka kształcenia słuchu w Poroninie pani Maria Czubernat-Gródek. A oto wyniki konkuru: /Grupa A klasy ostatnie/ I miejsce exequo -  Maciej Haładyna & Maria  Stanek, II miejsce - Mateusz Kasprzycki, III miejsce - Ewelina Orawiec, wyróżnienie - Karolina Sypniewska /Grupa B klasy przedostatnie/ I miejsce - Janusz Polak, II miejsce - Krzysztof Marucha, III miejsce - Bartłomiej Polak.

 

 

Koncert Wiosenny

 

 18 kwietnia 2013, odbył się w Jasnym Pałacu Wiosenny Koncert zorganizowany przez Towarzystwo Promocji Talentów"Dla sztuki" w Żywcu wspólnie z nauczycielami naszej szkoły. Nie pierwszy raz nasi uczniowie koncertowali na zaproszenie Towarzystwa. W ciagu kilkunastu lat współpracy odbyło się wiele koncertów, zarówno w naszej szkole jak i w pięknych wnętrzach Żywieckiego Zamku. W tym roku postanowiliśmy urządzic koncert w sali Jasnego Pałacu w Zakopanem, w którym rozbrzmiewały dźwięki w wykonaniu solistów i zespołów. Koncert prowadziła pani Barbara Mikuszewska - pianistka, kompozytorka i prezes Towarzystwa. Wystąpiły zespoły wokalne z naszej szkoły oraz orkiestra kameralna z Żywca, którą zasilali nasi uczniowie. Koncert bardzo się podobał, program był ciekawy i dobrze odbierany przez publiczność. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne słodkie upominki,  nauczyciele odebrali podziękowania i gratulacje, pozostały życzenia.... więcej takich koncertów!  

                                                                                  

                                                                                  zdjęcia /tutaj/

 

Audycja Wiosenna

 

       11 kwietnia 2013, odbył się KONCERT WIOSENNY zorganizowany przez nauczycieli i uczniow sekcji dętej. W słoneczne, ciepłe popołudnie w sali koncertowej ozdobionej wiosennymi kwiatkami zgromadziła się publiczność która wysłuchała popisu uczniów i nagradzała ich brawami. W koncercie wystąpili uczniowie z klasy fletu, klarnetu, trąbki, saksofonu i akordeonu: Wanesa Szot, Maciej Młynarczyk, Oskar Czapliński, Antoni rzucidło, Apolonia Lichaczewska, Karolina Odor, Maksymilian Bieniara, Janusz Polak, Jan Pęksa, Liliana Florek, Mieszko Iwaniec, Justyna mańko, Daniel Podczwerwiński, Maciej Siuty, Anna Grzegorczyk, Magdalena Smolińska, Emilia Tycner, Filip Kovaćević. Akompaniowała pani Maria Jaskulska-Styrczula. Młodych artystów przygotowali nauczyciele: Jadwiga Pawlak /klasa fletu/, Angelika Nogieć/klasa klarnetu i saksofonu/, Piotr Bednarczyk /klasa trąbki/ Krzysztof Groński i Witold Krupa/klasy akordeonu/. Koncert prowadziła pani Angelika Nogieć 

 

Jubileuszowy Koncert zespołów

 

 

           W bieżącym roku szkolnym, wchodząca w skład Zespołu Państwowych Szkól Artystycznych, Szkoła Artystyczna obchodzi 20 urodziny. Z tej okazji rozpoczęto cykl imprez i koncertów. W dniu 19 marca w sali koncertowej Szkoły Muzycznej odbył się m.in. uroczysty Jubileuszowy Koncert, w którym wystąpiły szkolne zespoły wokalne i instrumentalne. Zespoły zaprezentowały się w różnych gatunkach muzyki. Koncert przygotowali naucz. Mirosława Lubowicz, Elżbieta Cukier, Jadwiga Pawlak, Stanisław Lubowicz, Michał Paluch. Po koncercie, niespodziankę dla uczniów przygotowała pani Bernadetta Weltschek, przewodnicząca Rady Rodziców POSA, wreczając wszystkim wykonawcom słodkie upominki. Było to niezwykle miłe, a organizatorzy koncertu wyrażają wdzięczność za zainteresowanie i współpracę.

 

    

                                                                   program koncertu strona 1strona 2

                                                                   zdjęcia Cezary Wagner /tutaj/

 

O Patronie szkoły

 

 Chcesz poznać Karłowicza? - dziś jest Jego wieczornica. Taki tytuł umieścili na plakacie uczniowie, którzy przygotowali pamiątkową audycję o Mieczysławie KarłowiczuW piątek 14 lutego, uczniowie klasy VII- muzycznego fakultetu, przygotowali małą uroczystość poświęconą pamięci Patrona szkoły w 104 rocznicę jego śmierci /dokładna data śmierci Karłowicza przypada na 8 lutego 1909 roku/  Staranności w przygotowanie wieczornicy wraz z oprawą muzyczną dokanała przy pomocy uczniów, ich nauczycielka literatury muzycznejpani Sabina Zwijacz-Kozica. Dla kameralnej publiczności wśród której znalazła się niewielka grupa nauczycieli oraz uczniowie szkoły muzycznej, Ania Lassak, Ania Gąsienica-Byrcyn, Zosia Zielińska i Dominik Prusinowskiwcielili się w postacie artystów narratorów, których w tle dopełniała muzyka. Starsi koledzy stanęli na wysokości zadania a młodsi mieli okazję, aby bliżej poznać sylwetkę patrona swojej szkoły.

     

Koncert świąteczny

                      

           20 grudnia, tuż przed ostatnim dniem nauki w starym roku, zapachniało w szkole świętami.

Ciepły nastrojowy klimat wprowadził program koncertu. Był zróznicowany pod względem wykonawców. Wystąpili uczniowie klasy fletu, klarnetu, akordeonu, zespół wokalny i zespół smyczkowy. Były kolędy w różnych opracowaniach, ale także inne utwory świąteczne. Koncert bardzo się wszystkim podobał. A potem były     życzenia pięknych Świąt Bożego Narodzenia!  

 

 

Koncert Mikołajowy

 

Wystąpić przed MIkołajem i zagrać dla niego, to duże przeżycie dla najmłodszych artystów. Tym bardziej że taki koncert gra się tylko raz w roku, a dla pierwszoklasistów to w ogóle pierwszy występ od początku roku. Dokładnie             w  dniu 6 grudnia, Mikołaj odwiedził naszą szkołę, przyniósł ze sobą wielki worek prezentów; opowiedział o podróży, usiadł wygodnie w fotelu i wysłuchał koncertu.

Każdy chciał zagrać jak najlepiej przed św. Mikołajem i zrobić mu prawdziwą artystyczną ucztę. W czasie koncertu Mikołaj zabierał głos, pytał o różne rzeczy, bił brawo, był bardzo wzruszony i zadowolony. Dla Mikołaja wspólnie zaśpiewali a potem kolejno zagrali: Magdalena Gąsienica na skrzypcach, Zosia Michalik na fortepianie,Krysia Dudzik i Grzegorz Szlechuber na gitarze, Martyna Tomaszewska na wiolonczeli, Kamil Szerlowski iMikołaj Baczyński na fortepianie, Martyna Pająk i Pola Latawiec na skrzypcach, Bernadetta Pabin, Wiktoria Słodyczka, Kamil Bukowski, Marysia Król na skrzypcach,  Wiktoria Król-JędragaKarolina Jankowska oraz Szymon Gąsienica-Byrcyn z siostra Klaudią na fortepianie. Po koncercie były brezenty i mnóstwo radości.      

                                                                                        

 

                                                                                   kilka zdjęć /tutaj/

 

Jesienna audycja skrzypcowa

W poniedziałek 22 października Sala Koncertowa rozbrzmiewała muzyka przez kilka godzin. W audycji wystąpili młodzi skrzypkowie z klasy drugiej i trzeciej a potem czwartej i piątej. Ponad 30 młodych artystów z ZPSA prezentowało się przed rodzicami, którzy nagradzali swoje pociechy wielkimi brawami. W programie znalazły się utwory z różnych epok i różnych kompozytorów.

Do koncertu przygotowali uczniów nauczyciele: Teresa Piwowarczyk, Urszula Biedrawa-Kalińska, Zofia Ziach, Grażyna Knapik-Dąbrowska, Cezary Wagner. Przy fortepianie towarzyszyła wszystkim Beata Trzaskoś. Koncert przygotowała

 i prowadziła Teresa Piwowarczyk. Wystapili: T. Basiorka, J. Czubernat, B. Kowalczyk,

F. Kudasik, M. Michalska, P. Mróz, A. Sobański, K. Sobański, D. Szymusiak G. Błasiak,  M. Dawidek, P. Galica, Z. Jakubiak, T. Kmiecik, D. Skowyra, M. Skrzypek, J. Zell,

R. Zwierzchowska, oraz J. Bystrzycki, J. Trebunia, W. Chyc, Z. Florek, O. Piwowar,

 

 

Nowy Rok Szkolny 2012/2013

 

 ROZPOCZĘCIE  NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012/2013, ODBĘDZIE SIĘ 03 WRZEŚNIA 2012 roku    O GODZINIE 15:30 W BUDYNKU SZKOŁY MUZYCZNEJ przy ul. SIENKIEWICZA 12

Zapraszamy Uczniów i Rodziców

 

 

Copyright © Szkoła Muzyczna I st. Zakopane