Wydarzenia w Filii

 

29 czerwca 2012r - Koncert na zakończenie roku szkolnego 2011/2012

I stało się -

Rok szkolny 2011/2012 przeszedł do historii. Dzisiejsze słoneczne, ciepłe, wakacyjne popołudnie zakończyliśmy koncertem w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniów wspomagali poprzez przygotowanie a także akompaniowanie następujący nauczyciele: pani Maria Graczyk (przygotowanie i akompaniament), paniJadwiga Barańska (przygotowanie i akompaniament), pani Urszula Biedrawa (przygotowanie), pan Witold Krupa (przygotowanie), pan Stanisław Marduła (przygotowanie i akompaniament), pan Filip Słowiak(przygotowanie), pan Krzysztof Groński. Wszystkim nauczycielom serdecznie dziękuję za całoroczną, mozolną pracę oraz stworzenie atmosfery dzięki, której możliwe stało się zrealizowanie zaplanowanego na początku roku kalendarza imprez i koncertów. Życzę udanego wypoczynku i powrotu do pracy z głowami pełnymi pomysłów i koncepcji do realizacji w nowym roku szkolnym.

24.05.2012r.-Koncert z okazji Dnia Matki

Matka, która wszystko rozumie, sercem ogarnia każdego z nas.

Matka zobaczyć dobro w nas umie, ONA jest z nami w każdy czas.

W dzisiejsze wiosenne popołudnie dla wszystkich mam zaprezentowali się nasi najmłodsi adepci sztuki muzycznej; uczennice i uczniowie klas pierwszych. Zachwycone mamy ze wzruszeniem i z łezką w oku wysłuchały swoich pociech. Złożyliśmy mamom najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, powtarzając za poetą:

Matka jest światłem świata i pieśnią naszej drogi.

 

Poniżej dokumentacja fotograficzna z dzisiejszej imprezy, której autorem jest pan Filip Słowiak:

19.04.2012r. - Koncert wiosenny

19 kwietnia b. r. o godzinie 18 00 rozpoczął się koncert wiosenny, którego głównymi bohaterami byli uczennice i uczniowie naszej szkoły. Wykonali utwory z różnych epok, pisane w różnych stylach i z rozmaitymi zamysłami artystycznymi. Dzięki temu powstał piękny różnokolorowy bukiet złożony z niesamowicie i wyjątkowo brzmiących, bo przecież wykonanych przez naszych uczniów, kompozycji.

Rekrutacja - marzec 2012r.

W sprawach dotyczących przyjęć dzieci oraz młodzieży do naszej szkoły prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły: Zakopane, ul. Sienkiewicza 12, numer telefonu: 18 20 141 58, (telefon w Poroninie 18 20 74 144)

W marcu zapraszamy na koncerty rekrutacyjne, które odbywać się będą w filii w Poroninie, ul. Piułsudskiego 2, będą one prowadzone przez kierownika filii - pana Krzysztofa Grońskiego u którego można uzyskać wszelkie informacje dotyczące struktury Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem z filią w Poroninie.

W dniu 08 marca odbył się koncert rekrutacyjny dla Szkoły Podstawowej ze Stasikówki.

07.02.2012r. oraz 10.02.2012r.-wywiadówki

07 lutego (we wtorek) o godzinie 18:00 odbyła się wywiadówka dla rodziców uczniów uczęszczających do klas I- IV działu młodzieżowego oraz  IV-VI działu dziecięcego, natomiast 10 lutego (w piątek) o godzinie 15:15 dla rodziców pozostałych uczniów. Główną tematyką spotkania z rodzicami było poinformowanie ich o postępach i osiągnięciach, jakie uzyskały ich dzieci w pierwszym semestrze trwającego roku szkolnego. Oprócz tego zostały poruszone następujące kwestie:

26 stycznia 2012 r - Koncert i zabawa karnawałowa

                         W mroźne, śnieżne popołudnie w budynku naszej szkoły odbył się koncert klas pierwszych, a po  koncercie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie karnawałowej. Cała "brać" uczniowska miała okazję  używania swojej fantazji podczas korowodów i układów tanecznych, których inicjatorami byli panowie MirosławSpera i jego kolega Tomasz, profesjonalni wodzireje prowadzący karnawałową zabawę. Dzisiejsza impreza została utrwalona w obiektywie aparatu fotograficznego, który obsługiwał naucz. Filip Słowiak. Naszym dzielnym pierwszoklasistom pomagali akompaniując naucz. Maria Graczyk, naucz. Stanisław Marduła oraz naucz. Krzysztof Groński.

 

08 stycznia 2012r - udział uczniów z filii w koncercie dla WOŚP

W niedzielne, zimowe popołudnie o godzinie 15:00 w zakopiańskiej willi Atma odbył się koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych poświęcony imprezie - organizowanej już od dwudziestu lat przez Jerzego Owsiaka - Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Intencją tej imprezy jest zbieranie funduszy na rzecz zakupienia sprzętu medycznego, wykorzystywanego w placówkach Służby Zdrowia do leczenia i ratowania życia ludziom potrzebującym pomocy.

 

22 grudnia 2011r - Koncert świąteczny

 W czwartkowy wieczór, dwa dni przed wigilią Bożego Narodzenia (A. D. 2011), odbył się w naszej szkole koncert, a po koncercie spotkanie przy symbolicznym opłatku wigilijnym oraz przy świątecznym poczęstunku przygotowanym przez Rodziców uczniów naszej szkoły. Podczas koncertu usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu młodych adeptów sztuki muzycznej czasami wspieranych przez swoich nauczycieli; panią Marię Graczyk, pana Stanisława Mardułę, pana Krzysztofa Grońskiego. W rolę fotografa wcielił się naucz. Filip Słowiak. A oto prezentacja fotograficzna wyżej opisanego wydarzenia:

Zakończenie remontu instalacji elektrycznej - 08 grudnia 2011r

W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, na terenie naszej szkoły zakończyła się wymiana wszystkich przewodów elektrycznych, włączników, gniazd. Uzupełniono ubytki w tynkach na ścianach w  naszych pomieszczeniach, gdzie odbywają się zajęcia, a powstałych podczas wyżej wymienionych czynności. Również wykonano oświetlenie na klatce schodowej będącej wyjściem ewakuacyjnym z terenu naszej szkoły. Urzędowi Gminy w Poroninie  serdecznie dziękujemy mając nadzieję, że to początek remontu całego budynku.

Z najlepszymi życzeniami świąteczno-noworocznymi

kierownik filii Krzysztof Groński

06 grudnia 2011r. - Koncert "mikołajkowy"

W chłodne, prawie zimowe popołudnie, w święto najbardziej ze szczodrobliwych świętych to jest 06 grudnia odbył się koncert "mikołajkowy" podczas którego głównymi bohaterami byli nasi pierwszoklasiści. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17 00 i trwało około 40 minut. Akompaniatorami byli: pani Maria Graczyk-Jankowska, pan Witold Krupa, pan Stanisław Marduła, imprezę poprowadził kierownik filii pan Krzysztof Groński.

A oto dokumentacja fotograficzna:

20 października 2011r.-udział w imprezie Urzędu Gminy w Poroninie

20 października 2011 roku odbył się konkurs recytatorski "Polscy Nobliści" zorganizowany przez Urząd Gminy w Poroninie. O godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Na początku głos zabrała i całą imprezę prowadziła pani Elżbieta Stoch-pracownik Gminy. W słowie skierowanym do uczestników konkursu usłyszeliśmy kilka zdań na temat Osoby słynnego polskiego poety Czesława Miłosza; Mottem recytatorskiego konkursu "Polscy Nobliści" była poezja Czesława Miłosza. Pomiędzy wierszami recytowanymi przez uczniów ze szkół z terenu gminy Poronin, z muzycznymi niespodziankami  wystąpili uczniowie naszej szkoły:

13 października 2011r. - uroczysty koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października 2011 roku, w czwartkowe popołudnie o godzinie 16:00 w budynku naszej szkoły odbył się uroczysty koncert z okazji "Dnia nauczyciela"w naszym kraju popularnie zwanego święta edukacji. Uczniowie bardzo starannie przygotowali programy, jednocześnie chcąc uświetnić i uprzyjemnić popołudniowy czas wszystkim biorącym udział w koncercie, a w szczególności nauczycielom, którzy dokładają wszelkich starań przygotowując swoich podopiecznych do różnych imprez odbywających się na terenie naszej szkoly. W tym koncercie wystąpili uczniowie:

Zebranie dyrekcji ZPSA z Radą Rodziców - 20 września 2011r.

20 września tj. we wtorek o godzinie 18:00 odbyło się spotkanie Dyrektora szkoły pana Marka Ciesielskiego z rodzicami dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Liczyłem na większą frekwencję i zainteresowanie ze strony rodziców, zapewne wszyscą są w dzisiejszych czasach mocno zajęci i nie mają wolnej nawet jednej godziny - właśnie tyle trwało nasze zebranie. A szkoda. Omawiano ważne, rzekłbym kluczowe kwestie dotyczące funkcjonowania naszej szkoły. Przypomniałem najważniejsze dokumenty będące kwintesencją spraw szkolnych;ustawa o systemie oświaty oraz statut szkoły.

 

 

Copyright © Szkoła Muzyczna I st. Zakopane