II Podhalańskie Spotkania Klarnetowe

11 września 2018r.  w Galerii Miejskiej odbył się wyjątkowy koncert połączony z wykładem rozpoczynającym II Podhalańskie Spotkania klarnetowe w Zakopanem.

Koncert Kameralny „Multi-culti na klarnet i fortepian” zagrali PIOTR LATO - klarnet   i EWA SKARDOWSKA – fortepian

W Programie znalazły się utwory Bohuslava Martinu, Yorka Bowena, Malcolma Arnolda, Bernarda Chmielarza i Witolda Lutosławskiego.

Wykład inauguracyjny w ramach II Podhalańskich Spotkań Klarnetowych na temat : "Klarnet w historii, geografii i muzyce..." wygłosił dr hab Romuald Gołębiowski.

Kolejne dni obfitowały w warsztaty prowadzone z uzdolnionymi studentami klarnetu z UMFC w Warszawie oraz z uczniami szkół muzycznych z regionu, które prowadzone były   w dniach 12-14 września w Filli w Poroninie oraz w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu. Impreza zakończyła się w piątek koncertem wyróżnionych uczestników oraz wręczeniem dyplomów uczestnictwa wyróżnionych uczestników. 

Serdecznie dziekujęmy prowadzącemu warszataty dr. hab Romualdowi Gołębiowskiemu za wiele cennych uwag i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje spotkań klarnetowych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © Szkoła Muzyczna I st. Zakopane